• TR
 • EN
 • İZOSTATİK PRES

  Şekillendirme yöntemleri arasında yaygın olarak kullanılan izostatik presleme yöntemi, homojen ve üç boyutta eş basınç olanağı sağlamasından dolayı vazgeçilmez şekillendirme çözümlerinden biridir. Yüksek basınçlı kapların üretimi konusunda uzmanlaşmış kadromuz ile  ihtiyaçlar doğrultusunda 10 000 Bar basınca dayanıklı ürün dizayn edilip üretilmektedir.

  Sektörde genellikle araştırma amaçlı kullanılan ıslak hazneli ürünler, seri üretim amaçlı kullanılan kuru hazneli ürünler ve yüksek basınç da sinterleme amaçlı kullanılan sıcak izostatik presler portföyümüzde mevcut olmakla birlikte, tüm ürünler için standart dışı  özel üretim seçeneğimizde bulunmaktadır.

  • Ergonomik Tasarım

  Kolay açılıp kapana bilen kapak dizaynı.

  • Maksimum Güvenlik

  Tüm modellerimiz Avrupa Birliğinin ön gördüğü basınçlı kaplar yönetmeliğine uygun olarak üretilmektedir. En üst seviyede güvenlik katsayıları kullanılmaktadır.

  • Tam  Otomasyon

  Dokunmatik ekrandan kontrol.

  Modellerimiz:

  Şirketimiz hem manüel (0-2000 Bar ) hem de otomatik (0-5500 Bar)  sistemlerle müşteri isteği ve bütçesine uygun modeller üretmektedir. *Modellerimiz de hazne çapı basınca göre değişirken, hazne derinliği 200 mm’ dir. Standart dışı hazne ebatları için lütfen bizimle temasa geçiniz.( 1 bar = 14.503  pound/square inch)

  Soğuk İzostatik Presleme Nedir?

  Numunenin oda sıcaklığında bir sıvı yardımıyla üç eksende, numunenin her noktasına eş basınç uygulanmasıdır. Normal Preslemeden (Tek Eksenli) Farkı Nedir? Normal presleme de sadece tek eksende kuvvet verilirken,  kalıp yüzeyi ve kalıbın eş oranda doldurulamaması gibi nedenlerden dolayı kuvvet gören yüzeyler hiçbir zaman her noktada eş basınca maruz kalmazlar.

  Bu da pişirilen numunede yoğunlaşma gradyantları oluşturabilir.

  İzostatik presleme ile nispeten bu sorunlar olmaz.  Ayrıca izostatik preslemede çıkılan yüksek basınç değerleri ile yüksek yaş yoğunluk sağlanır ve böylece nispeten daha düşük sıcaklıkta daha homojen bir sinterleme yapılabilir.

   

  Tek Eksen           3eksan

  Tek eksen                                 İzostatik

   

  Ürün Fotoğrafları

  proses-cihazlari-4   izostatik-pres-1   basincli-hazne