• TR
 • EN
 • SICAK İZOSTATİK PRES

  Gaz basıncı ile basınçlandırılan bu sistemler genel olarak, teknik seramiklerin sinterlenmesinde, toz metalürjisi ile üretilen metallerin sintelenmesinde yada döküm yöntemiyle üretilen ürünlerin içerisindeki gaz kabarcıklarının uzaklaştırılmasında kullanılmaktadır.

  MSE Teknoloji 2000 Bar basınç ve 2200°C sıcaklıkta güvenle kullanılabilecek sistemler dizayn etmektedir. Bu tip sistemler ASME Section VIII-DIV2 code standartlarında akredite bir kuruluş (TUV-SUT) gözetiminde yapılmaktadır.

  MSE_HIP ürünleri standart olarak güvenlikten taviz vermeden, insan hata faktörünü elimine edecek şekilde kurgulanmış işletim programıyla maksimum güvenlikte tasarlanmaktadır.

  Müşteri istekleri doğrultusunda yapılan dizaynlarda sıcaklık ve ortam şartlarına bağlı olarak MoSi2 yada Grafit ısıtıcı eleman kullanılırken, izolasyon amaçlı Alümina Fiber yada Grafit Fiber kullanılmaktadır.

  Standart olarak araştırma amaçlı modellerimiz 80 mm iç çap ölçüsünde tasarlanmaktadır. Daha büyük ve endüstriyel uygulamalar için lütfen bizimle temasa geçiniz.

  basincli-hazne