• TR
 • EN
 • PİSTON TİP

  Genel olarak bir kovan içerisinde bulunan malzemenin hidrolik bir piston ile itilmesiyle proses gerçekleştirilir. Ürün çıkma hızı ve basınç hidrolik güç vasıtasıyla ayarlanır. Bu tipin en büyük avantajı yüksek basınç da çalışabilmesi, enjeksiyon kalıplamada kullanılabilmesi ve daha az bakım gerektirmesidir. Ancak sürekli üretimden ziyade kısmi sürekli üretim (Hammadde doldur, proses ve tekrar doldur şeklinde üretim) yapılabilir.

  • Ergonomik Tasarım

  Kolay sökülüp takılabilir parçalar. Farklı kovan çaplarında proses etme imkanı. Hem dikey hem de yatay olarak çalışabilme.

  • Minimum Aşınma

  İleri teknoloji tasarımı ile piston-kovan sürtünmesinin minimum seviyede olması. Kaygan ve sert kalıp teknolojisi.

  • Tam Kontrol

  Her aşamada ister dokunmatik ekrandan ister bilgisayardan kontrol edebilme, test raporu oluşturtma, grafiğe dökme ve verileri geri çağırma ve uygulama. Kuvvet ve hızı optimum oranda tutma. Vakumlama miktarını, kalıp basıncını, piston kuvvetini ve hızını görebilme.

  • MSE Beta 1.0

  Extruder Beta 1.0 yazılımı sayesinde cihazın her noktasında basınç, hız ve kuvvet gibi değerleri sürekli olarak bilgisayarınızdan anlık olarak görebilir, grafik çizdirebilir ve müdahale edebilirsiniz. Böylece gerçekleştirdiğiniz prosesleri tekrarlayabilir ve sorunları çözüme yönelik tedbirler alabilirsiniz.  MSE-EXTRUDER BETA 1.0

  Ekstrüde Etmek Nedir?

  Bu proses kesit biçimi değişmeyen sürekli parçalar üretmek için kullanılır. Genel çalışma prensibi malzemenin bir kovan içerisinden belirli bir şekle sahip kalıba itilerek şekillendirilmesidir. Ekstrüderler kullanım amaçlarına göre çeşitli modellerde üretilmektedirler. Genel olarak vida tip ve piston tip olarak iki çeşidi vardır. Bu makineler üretilecek ürüne göre homojenizerli, ısıtmalı, su ceketli ve vakumlu olabilirken üretimde kullanılacak malzeme özelliklerine göre kovan ve kalıp özellikleri değişmektedir.

  Şirketimiz her amaca uygun ekstrüder ve kalıp tasarlayıp üretmektedir.

  Ürün Fotoğrafları

     Piston Tip Ekstrüder      Piston-Ekstrüder-1          extruder-beta